Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Paryż

INTUR
Biuro Usług Turystycznych s.c.
22-400 Zamość ul. Ormiańska 3
tel./fax. 84 638 52 23,   84 639 18 08
e-mail: biuro@intur-zamosc.pl
http://www.intur-zamosc.pl

Drukuj

PARYŻ - miasto marzeń

ramowy program 8–dniowej wycieczki w terminie 24.06 – 01.07.2019r

1 dzień – godz. 4.00 - wyjazd grupy – przejazd (1.020 km) na obiadokolację i nocleg (przy granicy czesko-niemieckiej)

2 dzień – po śniadaniu wyjazd do Paryża (ok. 900 km) - przyjazd do Paryża w późnych godz. popołudniowych do nowoczesnej dzielnicy La Defense – z architekturą przyszłości, postępu technicznego i nowych technologii - zobaczymy najmłodszy z paryskich Łuków – l’Arche, zbudowany z okazji 200-lecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej - obiadokolacja i nocleg w peryferyjnej dzielnicy Paryża - hotel BALLADINS lub inny

3 dzień
– po śniadaniu zwiedzanie Luwru, następnie przejazd do WERSALU - zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego - w godz. popołudniowych powrót do Paryża - zwiedzanie Saint Chapelle oraz najstarszej części PARYŻA – Wyspy La Cite ze słynną katedrą Notre Dame, przejazd Polami Elizejskimi – najpiękniejszą aleją świata zakończoną Łukiem Triumfalnym - obiadokolacja - powrót na nocleg do hotelu j.w.

4 dzień
– po śniadaniu zwiedzanie Galerii Orsay – Muzeum Impresjonistów następnie Dzielnicy Łacińskiej z Sorboną, Pantheonem – miejscem spoczynku najwybitniejszych Francuzów - krótki odpoczynek w Ogrodach Luksemburskich dalej hale targowe, Centrum Pompidou, Plac Concorde - obiadokolacja i rejs statkiem po Sekwanie – „Paryż nocą” - nocleg j.w.

5 dzień
- po śniadaniu wyjazd (ok. 230 km) na zwiedzanie zamków nad Loarą: przejazd do AMBOISE – zamku o największej randze historycznej z kaplicą św. Huberta – miejscem domniemanego pochówku Leonarda da Vinci (z zewnątrz) i Blois (z zewnątrz) - następnie przejazd (15 km) do CHENONCEAU - urokliwego, renesansowego zamku nad rzeką Cher i dalej (60 km) do zamku CHAMBORD – arcydzieła francuskiego renesansu - powrót (175 km) na obiadokolację i nocleg do hotelu j.w.

6 dzień
– po śniadaniu wjazd na Wieżę Eiffela – przepiękny widok na Paryż, Pola Marsowe i Pałac Inwalidów - dalej przejazd na Cmentarz Pere-Lachaise z grobami Chopina, Balzaca, E.Piaf następnie zwiedzanie dzielnicy cyganerii artystycznej – Montmartre, Bazyliki Sacre-Coeur, Plac Pigalle, kabaret Moulin Rouge - obiadokolacja i nocleg j.w.

7 dzień
– po śniadaniu wyjazd z Paryża - po trasie grupa wstępuje do REIMS – zwiedzanie pięknej średniowiecznej katedry, w której koronowana była większość królów francuskich - dalej przejazd (ok. 800 km) na obiadokolację i nocleg przy granicy niemiecko-czeskiej

8 dzień
- po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną - przyjazd w późnych godz. wieczornych (ok. 800km)

cena: 2.390,- zł od osoby (przy grupie 40–osobowej)

cena obejmuje: przejazd autokarem z klimatyzacją, WC i barkiem, opłaty drogowe, autostrady i wjazdy do miast, 2 noclegi tranzytowe, 5 noclegów w hotelu w Paryżu, 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW i KL w Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika, zestawy tour-guide, podatek VAT

cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Paryżu (sugerujemy wykupienie karty muzealnej za 48 Euro) oraz do zamków nad Loarą, wjazdu na Wieżę Eiffla, rejsu statkiem po Sekwanie oraz wymaganych rezerwacji (2 x Luwr i 2 x Wersal) i lokalnych przewodników (tam, gdzie są wymagani: 2 x przewodnik na Luwr i 2 x Wersal oraz na zamki nad Loarą), na które to należy przewidzieć ok. 150 Euro = 645,- zł od osoby.
Kwotę tę możemy doliczyć do ceny wycieczki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Informujemy, że w cenie zawarte są codzienne opłaty wjazdowe do centrum Paryża, które pozwalają na wygodne przemieszczanie się i dostepność autokaru w ciagu dnia dla turystów.
Również rezerwacje biletów do Luwru i Wersalu oraz wykupienie karty muzealnej pozwala na zaoszczędzenie czasu, bo wyklucza długie stanie w kolejkach do kas.