Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Prowansja

INTUR
Biuro Usług Turystycznych s.c.
22-400 Zamość ul. Ormiańska 3
tel./fax. 84 638 52 23,   84 639 18 08
e-mail: biuro@intur-zamosc.pl
http://www.intur-zamosc.pl

Drukuj

Lazurowe Wybrzeże i Prowansja

Lazurowe Wybrzeże i Prowansja to pełne słońca i bajecznych kolorów regiony Francji, które przyciągają wspaniałymi krajobrazami, zabytkami, kolorami, kuchnią i sztuką turystów z całego świata. Te regiony upodobali sobie artyści, tu tworzyli Vincent van Gogh, C. Monet, P. Picasso, P. Cezanne, P. Gauguin, M. Chagall. To urocze miasteczka i wioski wkomponowane w krajobrazy, urozmaicone wybrzeże śródziemnomorskie.

ramowy program wycieczki w terminie 15 – 23.08.2020r

1 dzień - godz. 4.00 – wyjazd grupy z Zamościa – przejazd na obiadokolację i nocleg do Włoch (w okolicach Udine) – ok. 1.200 km

2 dzień – po śniadaniu przejazd przez Włochy do Francji na LAZUROWE WYBRZEŻE (660 km) do NICEI – spacer promenadą Anglików i po mieście: Plac Massena, Wzgórze Zamkowe – możliwe zwiedzanie Muzeum M. Chagalla - obiadokolacja i nocleg w okolicach Nicei

3 dzień – po śniadaniu przejazd (35 km) do GRASE – stolicy perfum – spacer po malowniczym miasteczku lub do St. Paul-Vence – ulubionego miasta artystów - dalej przejazd (ok. 200 km) w okolice MARSYLII – rejs statkiem w Cassis – najpiękniejsze klify śródziemnomorskie - przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice AVINIONU (120 km) – tu 4 x nocleg w hotelu - pokoje w stylu prowansalskim, basen

4 dzień – po śniadaniu zwiedzanie AVINIONU – miasta nad Rodanem, wpisanego na listę UNESCO, dawnej siedziby papieży i arcybiskupów - Pałac Papieski, katedra Notre-Dame des Doms, znany z piosenki most Saint Benezet, centralny plac miasta – po południu przejazd (30 km) do PONT DU GARD, wpisanego na listę UNESCO - majestatyczny akwedukt rzymski – wizyta w winnicy – powrót (40 km) na obiadokolację i nocleg j.w.

5 dzień – po śniadaniu przejazd ( 40 km) do malowniczo położonego miasteczka GORDES – jednego z najpiękniejszych w Prowansji – zwiedzanie Muzeum Lawendy oraz Opactwa Senanque a po południu przejazd do ROUSILLION - francuskiego Kolorado – wioski, gdzie odbędziemy spacer szlakiem ochry (ok. 1 km) prowadzącym przez malownicze formacje skalne o niezwykłych kształtach i kolorach – powrót na obiadokolację i nocleg j.w.

6 dzień - po śniadaniu przejazd (50 km) do ARLES „duszy” Prowansji - miasta Van Gogha, Gauguina, wpisanego na listę UNESCO - spacer po zabytkowej starówce z amfiteatrem z czasów rzymskich - następnie przejazd (30 km) do LES BAUX-de–PROVENCE - z kamieniołomami Carrieres Lumieres i po południu przejazd (100 km) do Parku CAMARQUE (delta Rodanu) z flamingami - powrót (80 km) na obiadokolację i nocleg j.w.

7 dzień – po śniadaniu przejazd (100 km) do AIX – de – PROVENCE – miasta Paula Cezanna – najbogatszego na wybrzeżu – spacer główną aleją Cour Mirabeau i dalej przejazd (450 km) do GENEWY – spacer do kwiatowego zegara – widok na majestatyczną fontannę na Jez. Genewskim - obiadokolacja i nocleg w okolicach Genewy (po francuskiej stronie)

8 dzień – po śniadaniu przejazd (320 km) do SZAFUZY - zwiedzanie wodospadów na Renie – Reinfall - największy wodospad w Europie – oszałamiające widoki – dalej przejazd przez Niemcy na obiadokolację i nocleg w okolicach Pilzna w Czechach (560 km)

9 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Zamościa (ok. 940 km) – przyjazd w późnych godz. wieczornych

cena: ok. 3.400,- zł

cena obejmuje: autokar z klimatyzacją, barkiem i WC, 8 noclegów ( 6 we Francji i 2 tranzytowe) w hotelach (pokoje 2-osobowe), wyżywienie zgodnie z programem (8 x HB), opiekę pilota, usługi przewodnickie, zestawy tour-guide, ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA (NNW – 15.000,- zł, KL 10.000 Euro, bagaż 1.000,- zł), podatek VAT

cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na które należy posiadać ok. 100 Euro.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!