Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Strona główna / Odwiedź nas

Odwiedź nas

Zapraszamy Państwa do Zamościa i na Roztocze

Jest parę powodów, dla których warto do nas przyjechać, zobaczyć, odpocząć i... jeszcze raz powrócić.

ZAMOŚĆ - miasto ideał renesansu włoskiego, miasto-twierdza. W 1992 roku wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Zachwyci Państwa urokliwy spacer wiodący przez bramy miasta, resztki murów obronnych, nadszańce, fragmenty fosy, po zamojskiej starówce otoczonej wieńcem renesansowych, mieszczańskich kamienic z ratuszem pośrodku, katedrą św. Tomasza, starą synagogą, gmachem Akademii Zamojskiej. Tutaj w zaułkach, zakamarkach uliczek, przy dźwiękach muzyki można wypić małą czarną lub łyk aromatycznej herbaty.ZAMOŚĆ - to znakomita baza wypadowa na czarujące ROZTOCZE – krainę pełną wzgórz, pagórków, lasów, krętych i czystych rzek, urzekającą śpiewem ptaków. ZAMOŚĆ - położony w niedalekiej odległości, bo tylko 120 km od LWOWA – perły GALICJI - miasta niezwykle ważnego dla każdego Polaka.Zorganizujemy Państwu ciekawy pobyt łączący zwiedzanie zabytków ZAMOŚCIA z odpoczynkiem na ROZTOCZU i wypadem do LWOWA - na jeden dzień, na dwa, na wiele...

Na UKRAINIE pokażemy Państwu również: Olesko z zamkiem J.Sobieskiego, Poczajów z Ławrą, Krzemieniec z pamiątkami po J. Słowackim, Zbaraż, Tarnopol, twierdzę w Kamieńcu Podolskim, Chocim, Huculszczyznę z Kołomyją, Jaremczami i Worochtą, Stanisławów, Karpaty z Truskawcem, Drohobycz B.Schulza...ROZTOCZE - to pasmo wzgórz o długości 200 km ciągnących się od Kraśnika do Lwowa. Najbardziej urozmaicone Roztocze Środkowe to kraina malowniczych wzgórz, wąwozów, lasów sosnowych, bukowych i jodłowych, wodospadów zwanych tu „szumami” na Tanwi, Sopocie, Jeleniu, to krystaliczne powietrze, zapach żywicy, szum potoków, wydmy i pełne uroku kapliczki. Wędrówki szlakami turystycznymi urzekają o każdej porze roku. Tu spotkasz ślady przeszłości Zamojszczyzny.KRASNOBRÓD - miasteczko – uzdrowisko, położone w malowniczej dolinie Wieprza, wśród wzgórz Roztocza Środkowego. Już Marysieńka Sobieska korzystała z dobrodziejstw tutejszego klimatu, lecząc tu swoje zdrowie. Doskonałe walory klimatyczne, czyste powietrze, zabytki historyczne (Sanktuarium Maryjne, kapliczka św.Rocha) stwarzają znakomite warunki dla turystyki i wypoczynku. Organizujemy tu wczasy, kolonie, szkolenia i kursokonferencje na bazie jednego z najlepszych i największych ośrodków szkoleniowo- rekreacyjnych i wczasowych.


ZWIERZYNIEC - leżący w odległości 30 km od Zamościa, to niezwykłe miasto –ogród. Historia Zwierzyńca to dzieje rodu Zamoyskich. Tu Jan Zamoyski utworzył zwierzyniec myśliwski, co dało nazwę miasteczku. Do zabytków należą tu barokowy kościółek na wyspie, modrzewiowy Pałac Plenipotenta. Zwierzyniec to siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego, który powstał w 1974r. Lasy parku wchodziły w skład Ordynacji Zamojskiej. RPN chroni bezcenną florę i faunę, słowem skarby natury. W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN obejrzymy wystawę tematyczną o Parku, zaliczymy lekcję przyrody, a później czeka na nas rezerwat „Bukowa Góra”, ostoja tarpana, stawy Echo, czyli przyroda, przyroda i jeszcze raz przyroda.


A Roztocze to również Susiec, Józefów, Górecko, Szczebrzeszyn...

Przyjedź tu, gdzie woda czysta i trawa zielona.

Wszystko dla Ciebie :
ZAMOŚĆ - perła renesansu
ROZTOCZE – piękno przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego
LWÓW - perła Galicji

Oferujemy:

  • usługi przewodnickie
  • obsługę wycieczek przyjazdowych do Zamościa, na Roztocze, do LWOWA
  • wycieczki krajowe i zagraniczne
  • kolonie, obozy młodzieżowe i zielone szkoły
  • wczasy
  • organizację szkoleń, kursokonferencji, spotkań integracyjnych w przygotowanym bardzo dobrze ośrodku w Krasnobrodzie
  • ubezpieczenia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Irena Domańska-Łuczka, Małgorzata Trojanowska