Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Szlak Nadbużański

INTUR
Biuro Usług Turystycznych s.c.
22-400 Zamość ul. Ormiańska 3
tel./fax. 84 638 52 23,   84 639 18 08
e-mail: biuro@intur-zamosc.pl
http://www.intur-zamosc.pl

Drukuj

Nadbużańskim szlakiem trzech kultur od Włodawy do Janowa Podlaskiego

Szlak prowadzący przez miejscowości pogranicza polsko–ukraińsko–białoruskiego. To szlak prawosławnych i unickich cerkwi, urzekających niepowtarzalnym wystrojem ale również synagog, kościołów rzymsko- katolickich, słowem szlak przenikania kultur w regionie, gdzie zamieszkiwali przedstawiciele wielu narodowości i różnych wyznań i gdzie urzeka nadbużańska przyroda...

Ramowy program 1 – dniowej wycieczki

godz. 6.00 - wyjazd grupy, przejazd przez CHEŁM – z bazyliką Narodzenia NMP na Wzgórzu Katedralnym do WŁODAWY - gdzie zwiedzimy sąsiadujące ze sobą: barokowy kościół św. Ludwika, klasycystyczno – bizantyjską cerkiew Narodzenia NMP i synagogę, następnie przejedziemy przez nadbużańskie SŁAWATYCZE – cerkiew do JABŁECZNEJ - zwiedzanie okazałego prawosławnego monastyru św. Onufrego, znanego miejsca pielgrzymkowego wyznawców prawosławia.

Następnym punktem programu będzie KODEŃ - znane sanktuarium maryjne z Matką Boską Kodeńską – Matką Podlasia, pamiątkami Sapiehów i dalej pojedziemy przez KOSTOMŁOTY – sanktuarium unitów podlaskich, jedyna w Polsce parafia neounicka do PRATULINA – sanktuarium męczenników Podlaskich, by w godz. popołudniowych dotrzeć na uroczystą obiadokolację do JANOWA PODLASKIEGO – słynnego ze stadniny koni arabskich, malowniczo położonego na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”

Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Zamościa

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!