Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Strona główna / Wycieczki zagraniczne / Bawaria - Szwajcaria - Alzacja

Bawaria - Szwajcaria - Alzacja

INTUR
Biuro Usług Turystycznych s.c.
22-400 Zamość ul. Ormiańska 3
tel./fax. 84 638 52 23,   84 639 18 08
e-mail: biuro@intur-zamosc.pl
http://www.intur-zamosc.pl

Drukuj

BAWARIA, SZWAJCARIA i francuska ALZACJA

REGENSBURG (Ratyzbona) – bajkowe zamki Ludwika II – Jez. Bodeńskie – wodospady na Renie – STEIN am RHEIN - COLMAR – STRASBURG - NORYMBERGA – BAMBERG - MARIAŃSKIE ŁAŹNIE i KARLOVE VARY

Ramowy program wycieczki 8-dniowej

1 dzień – godz. 5.00 - wyjazd grupy z Zamościa– przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice PILZNA w Czechach (ok. 950 km)

2 dzień - po śniadaniu przejazd do REGENSBURGA (Ratyzbony) – średniowiecznego miasta nad Dunajem - tu panorama starego miasta z kamiennego mostu, katedra - jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich, kamienice niemieckich mieszczan ... następnie przejazd do MONACHIUM – stolicy Bawarii - spacer po zabytkowej starówce z ratuszem, kościołem NMP – w godz. wieczornych przejazd na obiadokolację i nocleg w kierunku Alp Bawarskich (ok. 550 km)

3 dzień - po śniadaniu przejazd do zakątka Bawarii ze słynnymi zamkami Ludwika II – zwiedzanie HOHENSCHWANGAU – zamku, gdzie mieszkał Ludwik II jako dziecko, następnie spacer mostem Marienbrucke łączącym brzegi wąwozu Poellat i zwiedzanie NEUSCHWANSTEIN- najbardziej znanego zamku bawarskiego - dalej przejazd do GARMISCH - PARTENKIRCHEN - stolicy zimowej Niemiec – spacer po kurorcie alpejskim - przejazd na obiadokolację i nocleg j.w. (ok. 250 km)

4 dzień – po śniadaniu przejazd malowniczym alpejskim szlakiem nad Jez. Bodeńskie - spacer po romantycznym miasteczku Meersburg – przeprawa promowa przez Jez. Bodeńskie do KONSTANCJI – zwiedzanie miasta – port, pomnik Imperii, starówka - dalej przejazd do SZAFUZY w SZWAJCARII - zwiedzanie wodospadów na Renie - Rheinfall - największy wodospad w Europie - oszałamiające widoki, dalej przejazd do STEIN am RHEIN – zwiedzanie zachwycającego miasteczka ze średniowieczną starówką z bajkowymi malowidłami na fasadach budynków – obiadokolacja i nocleg po stronie niemieckiej lub francuskiej w Colmarze (ok. 350 km)

5 dzień – po śniadaniu zwiedzanie COLMARU – alzackiego miasta "dzieła sztuki" - zwiedzanie starówki z plątaniną uliczek i bajkowych szachulcowych domów zachwycających wszystkich tzw. "Małej Wenecji" z kanałami, kładkami, mostkami – słowem "bajka" - następnie przejazd do STRASBURGA – często nazywanego "skrzyżowaniem Europy"- siedziby Parlamentu Europejskiego – zwiedzanie starego centrum z malowniczą częścią miasta, zwaną La Petite France, przepięknej katedry Notre – Dame -obiadokolacja i nocleg w okolicah Norymbergi (ok. 480 km)

6 dzień – po śniadaniu przejazd do NORYMBERGI – zwiedzanie: staromiejski rynek z gotyckimi kościołami, zamek cesarski Kaiserburg, budynek sądu, w którym odbywały się procesy dygnitarzy III Rzeszy - i dalej przejazd do BAMBERGU – w programie: malownicze domki nad rzeką Regnitz tzw. „Mała Wenecja”, przepiękny stary ratusz, cesarska katedra, Neue Residenz – barokowa siedziba książąt niemieckich, przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech – przy granicy niemiecko – czeskiej (ok. 250 km)

7 dzień – po śniadaniu zwiedzanie MARIAŃSKICH ŁAŹNI - spacer po urokliwym kurorcie z pięknymi secesyjnymi obiektami uzdrowiskowymi, kolumnadą... nastepnie przejazd do KARLOWYCH VARÓW – spacer po perle uzdrowisk czeskich - przejazd na obiadokolację i nocleg przy granicy czesko – polskiej (ok. 480 km)

8 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną - krótki spacer po WROCŁAWIU – przyjazd do Zamościa w godz. wieczornych (ok. 650 km)

cena obejmuje: autokar z klimatyzacją i barkiem, 7 noclegów w pokojach 2 – osobowych z łazienkami, 7 x śniadania i 7 x obiadokolacje, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie
w Signal Iduna (NNW 15.000,- zł i KL - 10.000 Euro), podatek VAT

cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ewentualnych lokalnych przewodników, na które należy posiadać ok. 60 Euro.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!