Skocz do treściSkocz do menu

Biuro Usług Turystycznych Intur Zamość

Norwegia

INTUR
Biuro Usług Turystycznych s.c.
22-400 Zamość ul. Ormiańska 3
tel./fax. 84 638 52 23,   84 639 18 08
e-mail: biuro@intur-zamosc.pl
http://www.intur-zamosc.pl

Drukuj

W krainie fiordów, gór i lodowców NORWEGII

 • Oslo, Bergen, Ålesund
 • Piękne i majestatyczne wodospady
 • Rejs po Sognefjorden
 • Spektakularna podróż kolejką Flåm
 • Wycieczka po lodowcu Jostedalsbreen
 • Najdłuższy tunel drogowy Europy
 • Najwspanialsze trasy widokowe Norwegii Południowej – m. in. nad Hardangerfjorden, Droga Orłów i Trolli, Trasa Atlantycka

1 dzień – godz. 4.00 - wyjazd grupy z Zamościa. Przejazd do ŚWINOUJŚCIA. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd na terminal promowy. Zaokrętowanie. Godz. 23:00 wyjście w rejs do Ystad. Kolacja powitalna na promie. Możliwość wzięcia udziału w programie rozrywkowym. Nocleg.

2 dzień - Śniadanie na promie. Przyjście do Ystad. Zejście na ląd. Przejazd przez terytorium Szwecji w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze dwa krótkie postoje. Przejazd spektakularnym mostem nad Iddefjorden. Przejazd do centrum OSLO. Panoramiczny objazd miasta z widokiem na najważniejsze obiekty. Przejazd do Parku Vigelanda, będącego dziełem życia najsłynniejszego norweskiego rzeźbiarza. Przejazd do hotelu w centrum Oslo. Krótki odpoczynek. Kolacja w hotelu. Wieczorny spacer po centrum Oslo. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie w hotelu. Krótki czas wolny w centrum Oslo na zdjęcia oraz zakupy. Następnie przejazd na Bygdoy, czyli tzw.Półwysep Muzealny.Zwiedzanie Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram oraz Muzeum Kon – Tiki. Wyjazd z Oslo w kierunku słynnego kurortu narciarskiego Geilo a następnie przejazd w kierunku największego płaskowyżu Północnej Europy – Hardangervidda. Przejazd do hotelu leżącego w dzikim terenie płaskowyżu. Czas wolny na spacer po terenie płaskowyżu. Kolacja. Nocleg.

4 dzień - Śniadanie w hotelu. Dalszy przejazd przez największy płaskowyż Północnej Europy – Hardangervidda w kierunku odgałęzienia jednego z najpiękniejszych fiordów Norwegii Hardanger. Po drodze widokowa niespodzianka. Przejazd niezwykle malowniczą trasą przez jeden z najważniejszych pod względem hydroenergetycznym regionów Norwegii w kierunku miasteczka ODDA. Postój przy jednym z najpiękniejszych fiordów Norwegii Laatefossen. Następnie przejazd kolejną malowniczą trasą nad fiordem. Przeprawa promowa przez Hardangerfjorden. Przejazd w kierunku niezwykłego wodospadu Steindalsfossen, pod który można wejść. Następnie przejazd do BERGEN. Krótki spacer po Wybrzeżu Hanzeatyckim i najściślejszym centrum miasta. Wjazd słynną kolejką na najsłynniejszy punkt widokowy na Bergen i okolice. Krótki czas wolny na targu rybnym. Przejazd przez miasteczko VOSS do niezwykle malowniczo położonego hotelu z widokiem na spektakularną polodowcową dolinę i fiord w oddali. Późna kolacja w hotelu. Nocleg.

5 dzień - Śniadanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub zwiedzanie niezwykle malowniczej i tradycyjnej okolicy. Wyjazd w kierunku FLÅM - trasą prowadzącą tunelem. Po drodze krótki postój na zdjęcia w wiosce GUDVANGEN leżącej w niezwykle urokliwym miejscu nad najwęższym fiordem Norwegii. Następnie rejs w spektakularnej scenerii Sognefjorden do wioski Flåm. Następnie niezwykle widokowy wjazd najsłynniejszą koleją Flåmsbana do MYRDAL(16:05 – 17:03). Po drodze spektakularne górskie widoki oraz wodospad Kjossfossen. Powrót do Flåm (17:15 – 18:10) i krótki czas wolny. Wyjazd w trasę w kierunku portu w FODNES. Po drodze przejazd najdłuższym tunelem samochodowym na świecie (24,5 km). Jeśli czas pozwoli przyjazd do wioski Borgund, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych kościołów o konstrukcji słupowej. Następnie krótka przeprawa promowa na trasie Fodnes – Mannheller. Przejazd w kierunku SOGNDAL i niezwykle widokową trasą nad jednym z odgałęzień Sognefjorden. Zakwaterowanie w hotelu nad fiordem. Czas wolny na spacer. Kolacja w hotelu. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku jednego z jęzorów największego lodowca Europy Jostedalsbreen. Wycieczka po jęzorze lodowca. Następnie czas wolny na zwiedzanie Muzeum Lodowców oraz zdjęcia w niezwykle malowniczym polodowcowym terenie. Dalej przejazd spektakularną górską trasą widokową prowadzącą obrzeżem najwyższych partii Gór Skandynawskich. Po drodze widokowa niespodzianka. Przejazd do górskiego miasteczka LOM i zwiedzanie świątyni typu stav. Przejazd w kierunku tradycyjnie urządzonego historycznego hotelu leżącego w surowej górskiej scenerii. Kolacja. Nocleg.

7 dzień - Wczesne śniadanie w hotelu. Wyjazd jedną z najsłynniejszych tras widokowych Norwegii w kierunku słynnego fiordu Geiranger. Po drodze postój w punkcie widokowym na fiord na zdjęcia. Wizyta w Norweskim Muzeum Fiordów. Krótki czas wolny na zdjęcia w Geiranger i wyjazd widokową trasą – Drogą Orłów w kierunku przeprawy promowej EIDSDAL – LINGE a następnie wjazd na teren centrum turystycznego i wyjście na punkt widokowy na Drogę Trolli. Następnie zjazd krętą, stromo nachyloną trasą z 11 ostrymi zakrętami zwaną Drogą Trolli. Następnie przejazd w kierunku miasta ALESUND. Krótki spacer po najściślejszym centrum miasta z widokiem na najpiękniejsze obiekty wybudowane w stylu secesji. Przejazd w kierunku miasta MOLDE – po drodze krótka przeprawa promowa. Następnie przejazd niezwykle spektakularną trasą widokową – tzw. Trasą Atlantycką. Przejazd do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.

8 dzień - Śniadanie w hotelu. Przejazd surową polodowcową doliną w kierunku miasta OPPDAL. Następnie przejazd przez teren surowego płaskowyżu Dovrefjell przez osadę Hjerkinn do FOLLDAL. Następnie przejazd widokową trasą turystyczną obrzeżami pierwszego parku narodowego Norwegii Rondane. (Po drodze dwa krótkie widokowe postoje.) Przejazd do hotelu w ØYER. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

9 dzień - Śniadanie w hotelu. Przejazd do LILLEHAMMER. Wjazd na teren Olympia Parken pod skocznią narciarską i wjazd kolejką na punkt widokowy. Następnie wyjazd w kierunku granicy ze Szwecją. Przejazd przez obrzeża miast Geteborg i Malmo do Ystad. Przejazd na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom. Wyjście w rejs do ŚWINOUJŚCIA. Kolacja pożegnalna na promie. Możliwość wzięcia udziału w programie rozrywkowym. Nocleg.

10 dzień - Śniadanie na promie. Godz. 07:00 przyjście do portu w Świnoujściu. Wyjazd w kierunku Zamościa.

cena zawiera:

 • Rejs promem na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście w kabinach 4 osobowych z łazienkami
 • 7 noclegów na terenie Norwegii w hotelach ***/***+ (w tym jeden w obiekcie tzw. górskiego hotelu niekategoryzowanego) w miejscach wybranych - niezwykle atrakcyjnie położonych i centrach miast. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
 • 2 śniadania na promie
 • 2 kolacje na promie
 • 7 śniadań w hotelach (w formie bufetu)
 • 7 obiadokolacji w restauracjach hotelowych (w formie bufetu lub 3 dań)
 • 4 przeprawy promowe przez fiordy
 • Ok. 2 godzinny widokowy rejs przez Sognefjorden
 • Przejazd słynną widokową kolejką na trasie Flåm – Myrdal – Flåm (Ok. 2h)
 • Przejazd najdłuższym tunelem drogowym w Europie
 • Postój przy jednym z najsłynniejszym wodospadów Norwegii.
 • Przejazd 5 najsłynniejszymi widokowymi trasami Norwegii.
 • Realizację programu przez doświadczonego na kierunku Skandynawia pilota wycieczek. Dodatkowo oprowadzenie wg w/w programu na terenie miast Oslo, Bergen oraz Aalesund oraz w w/w muzeach.
 • transport autokarem z klimatyzacją, parkingi, opłaty drogowe
 • ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA / KL, NNW i bagaż /

cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu: ok. 600 NOK
 • wycieczka po lodowcu wraz z łodzią przez polodowcowe jezioro oraz sprzętem ok. 500 NOK.

NOK = ok. 0,52 zł

Niezbędne informacje praktyczne:

 • Ze względu na wysokie szerokości geograficzne i specyficzny klimat Norwegii warunkujące zmienną pogodę nawet w okresie letnim należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież. Zaleca się przygotowanie do różnych warunków atmosferycznych i możliwość ubrania na tzw. cebulkę. Zaleca się wygodną, termo aktywną odzież, polar, kurtkę chroniącą od wiatru oraz deszczu oraz ew. czapkę/ kaptur i rękawiczki.
 • Ze względu na miejscami wymagający teren oraz możliwość wyprawy po lodzie lodowcowym niezbędne tj. wygodne, bezpieczne obuwie odpowiednie do warunków górskich i szlaków turystycznych – najlepiej buty trekkingowe.
 • Ze względu na objazdowy charakter wycieczki - oraz cel poznawczy - a także duży obszar jaki obejmuje wycieczka, duże odległości oraz specyficzne dla Norwegii ukształtowanie terenu a także możliwość z korzystania z okresu niezwykle długich dni zaplanowane i przewidywane są długie przejazdy oraz późne pory obiadokolacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!